Tencel
Potrzebujesz materiałów wiotkich, delikatnych, miękkich oraz szybko i skutecznie rozprowadzających wilgoć po całej pieluszce? Pragniesz aby Twoje dziecko mogło nosić cienkie i wydajne formowanki motylki?
Z myślą o potrzebach świadomych ekologicznie rodziców wprowadziliśmy do oferty ekologiczną dzianinę TENCEL® – określaną jedwabiem XXI wieku. Doskonały również dla małych alergików – delikatny i jedwabiście otulający skórę maluszka.
Do produkcji nie wykorzystuje się żadnych toksycznych substancji, zastąpiono je organicznymi. Proces technologiczny znacząco skrócono i uproszczono, poprzez wyeliminowanie konieczności przetwarzania celulozy w związek pochodny. Zastosowany rozpuszczalnik NMMO jest nietoksyczny, bezpieczny i może być ponownie wykorzystywany w procesie technologicznym nawet w 99,5%.(*) Dodatkowo podczas całego procesu produkcji uzyskano małe zużycie wody.
W praktyce TENCEL® łączy zalety bawełny i wiskozy. Znany jest ze znakomitych właściwości oddychających. Włókna TENCEL® pochłaniają wilgoć oraz regulują temperaturę, dzięki czemu nadaje się na każdą porę roku. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały nawet gdy jest wilgotny.
Zastosowany w naszych wkładach TENCEL® jest dzianiną więc długo będzie mięciutki i plastyczny. Połączono go z naszą cudnie miękką dzianiną bawełnianą aby wkład mógł pozostać cienki i wydajny.
TENCEL® produkowany jest z celulozy drzewnej, w większości przypadków ze specjalnie na to przeznaczonych upraw drewna eukaliptusowego. Proces produkcji wygląda podobnie jak w przypadku wiskozy, czyli włókna uzyskuje się z rozpuszczonej celulozy pulpy drzewnej. Różnicę stanowi zastosowanie ekologicznych rozwiązań w procesie mycia włókien oraz proces pętli dzięki któremu 99,5% odczynników chemicznych jest wykorzystywana ponownie.
Jak wszystkie materiały w naszej ofercie pochodzi bezpośrednio od renomowanego producenta więc skład i oryginalność potwierdzona jest certyfikatami.
Warto wspomnieć, że TENCEL® poddany kompostowaniu powinien ulec biodegradacji w przeciągu 6 tygodni.(**)
(*) Ewa Marczak, Piotr Marczak, Sztuczne włókna celulozowe, s. 5, www.edupress.pl/pdf/10/825.pdf
(**) Kate Fletcher, Sustainable Fashion and Textiles: Design Journeys, London, Earthscan, 2008, s. 32.