Boostery

Wyświetlanie 1–9 z 10 wyników

Boostery służą do wzmocnienia chłonności pieluchy wielorazowej w strategicznym miejscu. Dla chłopców dokłada się je przeważnie z przodu, dla dziewczynek na środku pieluszki wielorazowej lub też z przodu. Umiejscowienie boostera zależy również od wieku dziecka, gdy maleństwo dużo czasu spędza na brzuszku to będzie to przód pieluszki. Natomiast gdy jest już siedzące lub spionizowane to warto wzmocnić środek pieluchy wielorazowej. Boostery przydają się do wzmocnienia tetry lub za mało chłonnych wkładów ewentualnie cienkich rynkowych formowanek.

Booster może mieć dwojakie zadanie: pomóc rozprowadzać wilgoć (np. boostery z evo lub bawełniane) lub maksymalizować chłonność w strategicznym miejscu (booster bambusowy lub bawełniany). Dodatkowo boostery z bawełny i evo mają dość gęsto tkaną strukturę więc sprawdzą się również dla dzieci z silnym strumieniem moczu.

Nasze boostery niezależnie od rodzaju są wyjątkowo duże i chłonne. Mogą służyć również jako wkłady krótkie dla mało siusiających dzieci. Wymiary podano na zdjęciu przy danym produkcie. Natomiast dokładny opis ilości warstw widnieje przy każdym opisie produktu.

Pamiętaj, że aby wzmocnić już zbyt mało chłonną pieluchę wielorazową najlepiej łączyć różne materiały. Przykładowo jak chcesz wzmocnić tetrę bawełnianą to wybierz booster bambusowy lub evo. Gdy chcesz wzmocnić formowankę lub aio bambusowe to wybierz booster bawełniany lub evo itp.

Informacje dotyczące prania pieluch wielorazowych znajdziesz w naszym Pieluchowym Poradniku.