Otulacze Wełniane Merino

Otulacze wełniane Merino to ekologiczne pieluchy wielorazowe, które zakłada się na wierzch warstwy absopcyjnej jako nieprzemakalna warstwa ochronna. Mają za zadanie izolować mokry wkład chłonny od ciuszków i zapobiegać wydostaniu się wilgoci na ubranko. Wełna, którą wybraliśmy do uszycia naszych otulaczy wełnianych sprawdzi się przez cały rok. Została tak wyselekcjonowana, aby spełniać najwyższe normy użytkowe zarówno latem jak i zimą.

Fizjologiczny krój

Krój naszych otulaczy wełnianych powstał pod bacznym okiem fizjoterapeuty dziecięcego dlatego pozostawia pełną ruchomość w pachwinach i udkach. Zapięcie na napki lub wąski elastyczny rzep usytuowane jest pod brzuszkiem, aby dodatkowo wspomagać motorykę małych nóżek.

Panel przedni jest odpowiednio krótki aby nie zachodzić zbyt daleko na boki/bioderka – dzięki temu nadmiar materiału nie blokuje ruchomości mięśni w pobliżu panewki biodrowej.

W otulaczach wełnianych Green Pieluszki zastosowaliśmy  uniwersalny system plastikowych nap umożliwiający regulację wielkości otulacza w pasie i na długość. Dzięki temu dany rozmiar pieluszki wielorazowej wystarcza na kilka miesięcy użytkowania rosnąc razem z dzieckiem.

Delikatne gumki w pachwinach, na pleckach i na brzuszku dopasowują się do dziecka i przylegają do skóry tworząc specjalną rynienkę na wkład chłonny.

Wysokogatunkowa, cienka wełna Merino

Otulacze wełniane od Green pieluszki uszyliśmy z tkaniny 100% Wełny Merino wysokiej jakości. Wszystkie użyte wełny wykonane są z delikatnej przędzy czesankowej, niektóre posiadają ekskluzywne sploty strukturalne inne popularny splot flanelkowy. Nasze cieniutkie wełny zostały specjalnie wyselekcjonowane – są niezwykle delikatne i jedwabiście miłe w dotyku.

Warto dodać, że otulacze wełniane od Green pieluszki są naturalnie wodoodporne już w momencie zakupu. Dopiero po kilku praniach będą wymagać kuracji lanolinowej – łatwej i prostej jak zrobienie sobie kawy z mlekiem 😉 Opis lanolinowania naszych wełnianych pieluch wielorazowych znajdziesz w Pieluchowym Poradniku.

Wełna Merino w naszych pieluszkach wielorazowych ma właściwości antybakteryjne więc wystarczy ją prać raz na 2-3 tygodnie. Podczas wymiany wkładu chłonnego, gdy warstwa wewnętrzna jest lekko wilgotna wystarczy ją pozostawić do wyschnięcia.

Wełna od Green Pieluszki jest miękka i miła w dotyku co daje wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo cienka wełna ma wspaniałe właściwości termoregulacyjne czyli doskonale oddycha, minimalizując ryzyko odparzeń.

Do środka otulacza wełnianego będzie potrzebna warstwa chłonna. Może nią być prefold trapezowy z gumkami, wkład chłonny czy formowanka.Wszystkie te produkty znajdziesz w naszym sklepie.