Bawełna

Wyświetlanie 1–9 z 11 wyników

Wkłady chłonne bawełna stworzone specjalnie dla miłośników naturalnego pieluchowania wielorazowego. Uszyto je z bawełny organicznej lub wysokogatunkowej bawełny czesanej. Jest to niedostępna komercyjnie dzianina bawełniana o wysokiej gramaturze i cudnej miękkości/puszystości.

Głównymi zaletami bawełny jest jej wielokierunkowe rozprowadzanie wilgoci oraz bardzo szybkie wysychanie. Warto zauważyć, że bawełna jest stosunkowo lekka. Dodatkowo konstrukcja wielowarstwowa wspomaga przepływ wilgoci po całej powierzchni wkładu bawełnianego zapobiegając miejscowym przeciekom.

Wkłady chłonne bawełna są specjalnie wykrojone i zszyte z kilku warstw.  Dlatego zapewnia to wygodę i szybkość wymiany na ruchliwym lub niecierpliwym dziecku. Dodatkowo są chłonniejsze niż tetra więc oszczędzają naszą cierpliwość i czas.

Wkłady krótkie przeznaczone dla większości niemowląt i dzieci, wystarczają na standardowe potrzeby chłonności. Wkłady długie sprawdzają się na drzemki i spacery lub dla starszych dzieci. Można je dowolnie podwijać i składać na 2 lub 3 z przodu. Wszystkie wkłady Green Pieluszki posiadają 3 rozmiary, długość i szerokość rośnie proporcjonalnie wraz z dzieckiem. Większość naszych wkładów chłonnych posiada burty aby chronić otulacze przed zabrudzeniem.

Wkład falisty jest to odpowiednik wkładu o kształcie klepsydry tylko dwa razy dłuższy. Dzięki temu pozostaje wąski w kroku a dodatkowa powierzchnia chłonna znajduje się z przodu i z tyłu wkładu. Powstał z myślą o bardzo dużo sikających dzieciach.