Otulacze Wełniane Merino

Otulacze wełniane merino to ekologiczne pieluchy wielorazowe zakładane na wierzch jako nieprzemakalna warstwa ochronna. Dlatego mają za zadanie izolować mokry wkład chłonny od ciuszków i zapobiegać wydostaniu się wilgoci na ubranko.

Otulacze wełniane od Green pieluszki uszyte z tkanin 100% wełny merino wysokiej jakości. Wszystkie wykonane są z delikatnej przędzy czesankowej, niektóre mają ekskluzywne sploty strukturalne inne pospolity splot flanelkowy. Wszystkie są delikatne i jedwabiście miłe w dotyku.

Warto dodać, że otulacze wełniane od Green pieluszki naturalnie wodoodporne już w momencie zakupu. Wełna do ich uszycia została tak wyselekcjonowana, aby spełniać najwyższe normy użytkowe. Po kilku praniach będą wymagać kuracji lanolinowej – łatwej i prostej jak zrobienie sobie kawy z mlekiem 😉 Opis lanolinowania naszych wełnianych pieluch wielorazowych znajdziesz w Pieluchowym Poradniku.

Wełna Merino w naszych pieluszkach wielorazowych ma właściwości antybakteryjne więc wystarczy ją prać raz na 2-3 tygodnie.

Zastosowano w nich uniwersalny system plastikowych nap umożliwiający regulację wielkości otulacza w pasie i na długość. Delikatne gumki w pachwinach, na pleckach i na brzuszku dopasowują się do dziecka i przylegają do skóry. Wełna jest miękka i miła w dotyku co daje wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo cienka wełna jest termoaktywna czyli doskonale oddycha, minimalizując ryzyko odparzeń.